Zvětšení prsou vlastním tukem

Mnoho žen po celém světě zažívá komplexy z velikosti svých prsou, které nedosahují takový tvar a objem, jak by si přály. Nedokáží sebevědomě vystupovat a mají pocit, že okolí tyto jejich nedostatky neustále kritizuje. Pro ženy s malým poprsím tak byla navržena nová metoda zvětšení prsou.

Procedura známá také jako „štěpení tuku“ používá tuk z lidských stehen, břicha nebo hýždí a vytváří z něj implantáty sloužící na zvětšení ženských prsou. Metoda se již aktivně provádí v USA i v Evropě, ale zatím není běžně dostupná v všude kvůli nízkému zájmu zdravotních pojišťoven finančně pokrýt tento zákrok. Nápad na vytvoření tohoto procesu vyplynul z myšlenky, že ženy upřednostní raději použití svých vlastních tkání jako neznámou syntetiku, pokud se dosáhne stejného výsledku.

 

 

„Tato procedura má potenciál stát se jednou z hlavních technik na kosmetické a rekonstrukční operace prsou.“ I takto se vyjádřil doktor Graham Sellars – prezident Australské společnosti plastických chirurgů.

 

operace

 

Jak to probíhá?

První fáze celé procedury obvykle vyžaduje, aby pacientka nosila předepsanou podprsenku po dobu 1 měsíce – několik hodin denně. Tato speciální podprsenka má tzv. sací zařízení, které pomáhá rozšířit prsa. Po měsíci následuje liposukce, která se provádí v lokální anamnéze, kdy se odstraní tuk z některé části těla (nejčastěji hýždě, břicho, stehna) a pročištěn se vloží do prsů. Po operaci se musí znovu nosit speciální podprsenka po dobu 1 týdne nebo i více v závislosti na typu poprsí.

 

Jaké jsou přínosy a rizika daného zákroku?

v případě, že je transplantace úspěšná, tukové implantáty jsou přirozenější na pohled i dotek a vydrží déle než silikonové. Silikonový implantát je nutné po jistém čase vybrat ven, zatímco tukové tkáně mohou vydržet v poprsí do konce života. Negativem je, že silikony se chirurgicky transplantují za jednu až jednu a půl hodiny, transplantace tukových tkání do poprsí může trvat až dvakrát tolik času. Nemluvě o tom, že samotný zákrok „štěpení tuku“ je i finančně náročný. Procedura se nedoporučuje zejména hubeným ženám, které mají příliš málo tělesného tuku a tak by nebylo vhodného z něj nadbytečně odebírat.

 

 

Jaké je cenové rozpětí této procedury?

Cena zákroku se pohybuje v různých intervalech v závislosti od samotného lékaře nebo kliniky, kde se provádí daná procedura. Částka, kterou lze odhadovat při této metodě zvětšení prsou, se pohybuje od 50.000 Kč 150.000 Kč.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *