Zvětšení poprsí kyselinou hyaluronovou (injekcí)

Při současném rostoucím zájmu o vylepšení ženských křivek a postavy je použití kyseliny hyaluronové na zvětšení prsů relativně příjemným kompromisem oproti chirurgickému postupu s použitím implantátů.  Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí pojiva lidského organismu. Kyselina, která se podává injekčně ve formě gelu, není živočišného ani lidského původu, ale vyrábí se biotechnologicky v laboratoři. To však nic nemění na jejích vlastnostech. Ve světě i v České republice se používá se pod názvem Macrolane, který byl jako první uveden na trh ve Švédsku a Velké Británii v roce 2008.

 

kyselina-hyaluronova

 

Jde o injekční podání gelu bez použití celkové anestezie. Kyselina se pod lokální anestezií aplikuje na předem vyznačené místa a výsledkem je zvětšení prsů o jednu, maximálně dvě velikosti. Vzhledem k tomu, že se v organismu nachází enzym rozkládající kyselinu hyaluronovou, efekt není trvalý, ale postupně výplně přirozeně ubývá. Viditelné výsledky vydrží přibližně 18 měsíců. Prsa vypadají přirozeně, jsou příjemné na dotek a výsledek se dostaví bez chirurgického zákroku a rány.

Mezi vedlejší účinky, které se mohou, ale nemusí vyskytnout, patří bolest v místě vpichu, citlivost, zarudnutí. Mezi pozdější vedlejší účinky patří hmatatelné shluky tkáně nebo zánět se zarudnutím a bolestí prsu, který nemívá vážnější důsledky na zdravotní stav a obvykle spontánně nebo po podání antibiotik odezní. Také byly zaznamenány případy postupného nerovnoměrného vstřebávání se gelu a tedy nestejná velikost prsů.

 

 

Studie neprokázaly dlouhodobé změny v tkáni prsní žlázy na základě mamografických snímků. Na druhou stranu mohou nastat jisté nesrovnalosti při hodnocení výsledků mamografie, protože není ustálená jednotná dohoda, jak se budou tyto výsledky lékaři hodnotit. Může se tedy stát, že výsledky vyšetření budou zkreslené.

 

Cena

Cena takového zákroku se pohybuje od 30.000 Kč a není problém ve větším městě najít kliniku estetické medicíny.

 

Výhody:

+ bez potřeby chirurgické zákroku a použití celkové anestézie

+ rychlý zákrok (cca 1 hodina), rychlý návrat do běžného života

+ látka tělu přirozená

+ přirozenější vzhled prsů

 

 

Nevýhody:

– výsledek není trvalý

– zákrok poskytuje méně výrazné zvětšení než použití implantátů

– možné problematické hodnocení zobrazovacích vyšetřovacích metod (sonografie, mamografie)

– možné nežádoucí účinky, jako tvorba bulek, kalcifikací, časem nestejná velikost prsů

– nedostatek informací o efektech v těhotenství a při kojení

 

Zvětšení poprsí kyselinou hyaluronovou (injekcí)
3.06 (61.25%) 16

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *