Zvětšení poprsí přírodní cestou

Zvětšení prsou bez plastiky je možné i přirozeně, bez nutnosti chirurgického nebo jiného invazivního zásahu zvenčí. Na druhou stranu je třeba říci, že právě chirurgický zákrok z kategorie plastické a estetické chirurgie přináší okamžitý výsledek a je takto možné zvětšit ňadra i o několik čísel. Která žena však nechce podstoupit různá rizika spojená s takovým výkonem nebo chce zvětšení prsou přirozeným způsobem a přírodně, může vyzkoušet i alternativy.

 

 

Zvětšení prsou na přírodní bázi

Nejčastěji se zkouší použití různých přírodních prostředků. V tomto případě je možné přirozené zvětšení prsou bez plastiky dosáhnout například zvýšením hladiny hormonů, zejména zvýšením hladiny estrogenu nebo růstového hormonu. Zatímco růstový hormon působí obecně na všechny tkáně, estrogen odpovídá zejména za zvětšení prsou konkrétně a také podporuje i činnost prsní žlázy. Estrogen obsahuje řada potravin a je možné jej zakoupit i v speciálních tabletkách.

Existují totiž tzv. pilulky na zvětšení prsou, obsahující přírodní složky a výtažky z různých rostlin, které slouží jako fytoestrogeny. Jde o přírodní náhradu za klasický ženský hormon estrogen, přičemž tato náhrada stimuluje zároveň i jeho další produkci v organismu. Díky zvýšení hladiny je možné obnovit růst prsů a přirozené zvětšení prsou. Každá žena však může mít individuální zkušenosti s podobnými přípravky, takže nejlepší je najít si nějaké internetové fórum a diskuse a zjistit si o konkrétní značce co nejvíce.

 • Alternativou k tomuto je upravit stravování, a to tak, že žena bude přijímat více potravin podporujících tvorbu estrogenu nebo regulujících tvorbu testosteronu, který přirozené zvětšení prsou a poprsí brzdí
 • V tomto případě se doporučuje zejména různé ovoce a zelenina, ale i lněná a sezamová semínka, mléčné výrobky a olivový olej.
 • Ze zeleniny a ovoce na zvětšení prsou přirozenou cestou nejvíce pomáhají mrkev, jablka, třešně, okurka, papája nebo rajčata.
 • Také sója a sójové výrobky, jako například mléko, jsou známé podporou růstu prsou.

 

Zvětšení prsou cvičením

Kromě toho je možné dosáhnout zpevnění a zvětšení prsou přirozenou metodou i díky cvičení. V tomto případě ale také platí, že nejde o žádný zázračný recept, který by mohl sám o sobě fungovat, na druhou stranu je to podpůrný způsob pro každou ženu, která má problém například se začínajícím ochabováním prsou. Cvičení je základem pro zpevnění poprsí například i po kojení, případně po vícenásobném porodu, který dá organismu zabrat.

Co se týče cvičení, je třeba rozlišovat přirozený pohyb a cílené cvičení. Obecně na organismus je dobrý běh a pravidelná chůze, v rámci těchto činností zas konkrétně na prsa pomáhá plavání, které zpevňuje a posiluje prsní svaly, což pomáhá jejich formování a optickému zvětšení prsů. Obecně cvičení je důležité i na prevenci obezity, která je jedním z faktorů způsobujících ochabnutí ňader u žen. Samozřejmě, přirozené ochabnutí stárnutím je normální, na toto neexistuje žádný účinný domácí recept.

 

Na růst prsou ale především na podporu jejich pevnosti se využívají zejména:

 1. kliky v leže
 2. kliky oproti stěně
 3. cvičení s předpažováním nebo upažováním s jednoručními činkami
 4. cvičení s vlastní vahou, například na ramena a prsa pomocí lavičky
 5. cvičení s tlakem rukou s dlaněmi naproti sobě
 6. cvičení s tlakem rukou s dlaněmi naproti sobě, přičemž mezi nimiž je míček

 

V případě cvičení je ale nutné počítat, že nejde o žádné rychlé cviky ani univerzální recept, protože záleží od každé situace zvlášť, například i od začínající startovní „čáry“ dané ženy. Obecně ale cvičení pomáhá i proti obezitě a zlepšuje celkově svalovou hmotu, takže cílené cvičení na prsní partie pomáhá posílit prsní svaly a lépe je vytvarovat.

 

Zkuste na to jít i bylinkami nebo vitaminy

Poslední přirozenou možností, jak se dá pomoci růstu nebo zpevnění prsou, jsou bylinky a vitamíny. Známe několik babských rad a domácích receptů na různé druhy bylinek, které pomáhají na růst prsou, ale v tomto případě existuje již tolik mýtů, že je nejlepší udělat si stručný přehled bylin, které se opravdu dlouhodobě využívají v různých přípravcích ale i v přirozené formě. Může jít o různé rostliny, které mají ale společné to, že obsahují látky podporující hormonální hladinu estrogenu v ženském organismu.

Nejčastěji využívané rostliny a byliny na přirozené zvětšení prsou a jejich posílení:

 • Fenykl
 • Pískavice
 • Sladký brambor
 • SawPalmetto
 • Divoký yam
 • DongQuai
 • Damiana
 • Benedikt lékařský
 • Srdečník obyčejný
 • květ chmele
 • Ovsík obyčejný
 • Pampeliška

 

 

Nejvíce využívané jsou čtyři z nich. Fenykl se již dlouhá staletí používá na podporu produkce mléka během kojení a také na podporu růstu a zpevnění prsou, protože obsahuje estrogenní látky, které pomáhají růstu prsou. Pískavice je také déle známá a její semena obsahují diosgenin a fytoestrogeny, což má spolu mastogenický efekt.

SawPalmetto pochází z amerického kontinentu a bylo známo již během civilizace Mayů jako afrodiziakum a na léčení potence u mužů. Zároveň obsahuje několik fytoživin a látky podporující větší pevnost prsou. Sladký brambor je zase bylinka, která je obsažena v tabletách podporujících zvětšení poprsí. Netřeba také zapomínat na různé výživové doplňky s vitaminy A, E a C,které mají také příznivý efekt pro posílení a růst svalové tkáně jako takové a také jsou důležité pro pokožku a její zdravý charakter.

Zvětšení poprsí přírodní cestou
3.38 (67.69%) 26

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *