Plastika (augmentace) prsou

Plastika prsou, čili plastická operace prsů, zahrnuje chirurgické a lékařské zákroky, jejichž cílem je buď zvětšení prsů nebo jejich modelace. Zvětšení prsů se nazývá odborně i augmentace prsů nebo augmentační mamma plastika a jde o zvětšení většinou prsními implantáty. Samotné plastické operace prsů a prsou však mohou být zaměřeny i na zákrok zvaný pexe, čili zvednutí nebo závěs pokleslých prsů.

 

implantat

 

Zvětšení prsů – pro koho a kdy je určeno

Plastika prsů se provádí nejčastěji tehdy, pokud žena není spokojena s velikostí prsů. Jde o zvětšení pomocí prsních implantátů, přičemž ji nejčastěji podstupují ženy, které jsou nespokojené s velikostí svých prsů. Plastika prsu dnes není příliš drahá záležitost, protože cena za poslední roky klesala, a navíc je výhodou, že se provádí ve více městech v České republice, například Brno nebo Ostrava mají na to výborné podmínky.

 

 

Kdy nejčastěji ženy volí plastické operace?

  • Například při nedostatečném vývinu prsů již od narození, čili pokud jsou jejich prsa přirozeně nedostatečně velké
  • plastika prsu je častá i po amputaci prsu v důsledku úrazu nebo onemocnění
  • pokud nastane zmenšení prsů nebo změna jejich tvaru v průběhu života, například v případě kojení nebo redukce hmotnosti
  • pokud je výrazná asymetrie prsů, čili pokud je jeden menší než druhý (zde se využívá zejména zvětšení prsů kyselinou hyaluronovou, kde cena není o moc jiná než při běžné metodě)

Zvětšení a operace se provádějí ve velkých městech jako například Praha a Brno, ale i v menších, pokud zde existuje specializované zdravotnické středisko nebo klinika. Podstoupit ho mohou ženy bez výraznějšího omezení ohledně věku, samozřejmě rozhoduje celkový zdravotní stav. Plastika prsů má již poměrně přijatelné ceny a tak ať už jde o zvětšení nebo jinou korekci, tento zákrok se stal dostupnějším pro širší vrstvy.

 

Jak se provádí augmentace prsů

Plastika prsou se provádí pomocí implantátů, přičemž známe dva typy. Prvním jsou implantáty plněné gelem, druhým jsou implantáty plněné solným roztokem, přičemž u nás v Evropě se používá více první typ. Jde o implantáty plněné silikonovým gelem, který nejvíce napodobuje konzistenci, tvar a celkový dojem na pohmat z přirozeného prsu. To, jak vypadá výsledek a samotná plastika prsů, je možné najít na internetu, stačí si jen vyhledat video zaměřené na plastiku prsů nebo zvětšení prsů.

Video ukazuje obvykle stav, kdy se porovnává i augmentace prsů před a po, případně je možné najít i několik foto. Komu by se zdála cena za zákrok příliš vysoká, existuje už i tzv. plastika prsou na splátky, kdy je možné ji profinancovat přes některé finanční společnosti poskytující splátkové úvěry. Nejedno internetové fórum nebo internetová diskuse rozebírá i toto téma, přičemž zvětšení prsů jako takové není mnohem dražší ve srovnání s jinými zákroky estetické a plastické chirurgie.

Průběh operace je velmi jednoduchý, přičemž nejčastěji se zákrok provádí při plné anestezii a trvá od 1 do 2 hodin. Implantát se vkládá přes řez, který je veden buď v podpaží, v záhybu pod prsem nebo kolem prsní bradavky. Rozhodnutí o způsobu řezu jakož i o nejvhodnějším umístění pro danou pacientku je velmi individuální. Nevýhodou tohoto způsobu je jizva a nutnost vybírání stehů po 7 – 10 dnech od zákroku.

Mnoho žen se ptá, jaké jsou zdravotní rizika po provedení augmentace. Co se týče pooperačních komplikací, například při infekci, je nutné vyjmutí implantátů, přeléčení infekce a následné vložení nových implantátů. Kojení je i s implantáty a po operaci prsů možné. Co se týče jizvy, měkkost a pohyblivost prsů záleží na tuhosti samotné jizvy, která po tomto druhu operace vzniká vždy. Kdo ale nechce mít jizvu vůbec, pro toho je možné alternativní zvětšení a to přes vlastní tuk a kmenové buňky.

 

 

II. generace zvětšování prsů

Pokud máte zájem o bezpečné a přirozenější zvětšení prsů, vlastním tukem nebo kmenovými buňkami se to dá udělat také. Cena takových zákroků je již přibližně stejná jako při plastice prsů pomocí implantátů. Také obecná diskuse veřejnosti ale i odborná diskuse se stále více přiklánějí k názoru, že tento způsob je pro ženu daleko přirozenější a bezpečnější a jde o trvalé řešení tvarované na míru.

V případě řešení plastické operace a autoaugmentace prsů pomocí vlastního tuku jde o bezpečnou formu, protože se do těla nedostávají žádné umělé látky. Prsa se dokážou tímto zákrokem zvětšit až o 3 čísla a zároveň se žena zbaví nechtěného tuku z partií, kde by ho mít neměla – například břicho, hýždě a stehna. Celý zákrok trvá obvykle 2 hodiny, nezůstávají po něm žádné jizvy a rekonvalescence je extrémně rychlá. Navíc, plastika prsů tukem probíhá jen při lokální anestezii.

  • Jde v podstatě o zvětšení prsů kombinací tukových buněk a kmenových buněk
  • Tato směs se postupně po vrstvách vpraví do prsů tak, aby došlo ke zvětšení na požadovanou velikost i tvar prsu
  • Místo vpichu se navíc zahojí, aniž by vznikla jizva, což umožňuje velmi estetický vzhled prsů i po zákroku
  • Nová generace kmenových buněk má vyšší koncentraci než v minulosti a prsa jsou tak jemné, pevné a navíc přirozené
  • Během prvních 7-14 dnů se přibližně 20% tukové tkáně vstřebá, zbývajících 80% již zůstává v prsou nastálo

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *