Jak přibrat do prsou – jak urychlit jejich růst

Mnoho žen se nejednou při pohledu do zrcadla zeptá samých sebe – jak mám přibrat do prsou tak, aby byly větší a pevnější? V tomto případě existuje řada možných cest. Je však třeba rozlišovat všechny rady a postupy, které platí v případech, když nevíte, jak přibrat na prsou. Muži totiž mají jiné nároky než ženy a tak jejich silové a objemové tréninky na přibrání do prsou nelze brát rovněž pro ženy. Zde platí speciální pravidla a rady, i když v něčem je možné najít podobnost.

 

 

Urychlení růstu prsou tabletkami, krémy a doplňky

Když se ženy ptají, jak urychlit růst prsou, jedním ze způsobů jsou i hormonální preparáty nebo pilulky. Některé jsou čistě přírodní, jiné mají i různé přídatné látky syntetického charakteru. Ve většině případů se však u nás prodávají zejména výživové doplňky, které jsou založeny na fytoestrogenech, což jsou v podstatě rostlinné a přírodní náhrady klasického lidského estrogenu, avšak zároveň mají i stimulující a povzbuzující účinek na samotnou produkci estrogenu, který je zodpovědný za růst prsní tkáně, u člověka.

V případě těchto výživových doplňků existuje na našem trhu několik různých značek a typů, například Breast Extra nebo ImperialVitamins. K dispozici jsou buď ve formě klasických gelových kapslí, případně i jako různé krémy, které se aplikují zevně na pokožku. Tyto doplňky obvykle obsahují výtažky a koncentrované fytoživiny například z takových bylin a rostlin jako je Pískavice, Fenykl obecný, Benedikt lékařský, Damiana nebo SawPalmetto.

  • Kromě přírodních doplňků existují i různé jiné značky již přímo hormonálních léků a doplňků syntetického charakteru.
  • Také například i hormonální antikoncepce může mít jako sekundární efekt zvětšení poprsí v důsledku zvýšení hladiny estrogenu v těle, případně v důsledku regulace hladiny testosteronu.
  • Nejnovější typy tzv. nízkohormonální antikoncepce již ale mají takový „vedlejší účinek“ jen v menší intenzitě a není také ani žádná záruka, že opravdu přijde ke zvětšení poprsí, protože to závisí na citlivosti organismu na hladinu hormonů.

 

Přibírání do prsou stravou a bylinkami

I jídlem a potravou je možné mírně ovlivnit to, jakým způsobem se ubírá růst a pevnost a prsů u žen. V první řadě je třeba se zaměřit na potravu, která omezuje obezitu a nadváhu, protože tyto přímo ovlivňují například na ochablost poprsí a snížení jeho pevnosti, což je přesně opak toho, co žena potřebuje dosáhnout pro hezčí, větší a pevnější prsa. Následující tabulka ukazuje, jaké potraviny nebo látky jsou vhodné pro posílení poprsí a zpevnění jeho tvaru.

 

Skupina jídla / látek / potraviny Konkrétní příklady
Ovoce Jablka, papája, třešně, granátová jablka
Zelenina Luštěniny, mrkev, okurky, sladký brambor, dýně, rajčata
Semínka Anýz, lněná semínka, sezamová semínka
Oleje Olivový olej, lněný olej, sezamový olej
Mléčné výrobky Jogurty , nízkotučné mléko, sójové mléko
Ostatní Kuřecí prsa, krůtí prsa, ryby, vaječné bílky, obiloviny, sója, tofu

 

Tyto potraviny a látky mají za cíl jednak posílit tvorbu estrogenu, což je důležitý hormon pro růst poprsí, případně i stimulovat tvorbu prolaktinu, který odpovídá za vývoj mléčných žláz, které se podílejí také významnou měrou na objemu prsou. Zároveň například ovoce a zelenina působí jako antioxidanty a také pomáhají regulovat hladinu hormonu testosteronu, který naopak růst prsou omezuje.

Velmi důležité je také přizpůsobit celý stravovací režim správnému zvýšení hmotnosti a objemu, zejména tedy posílit metabolismus, mít dostatečný pitný režim, stravovat se 5-krát za den a nejíst smažená, mastná, přesolená a jiná nezdravá jídla. Vynechat je třeba i sladkosti, naopak více zeleniny, ovoce a nízkotučných mléčných výrobků nebo libovolného masa podporuje růst svalové hmoty na úkor tuku, což je základem pro zpevnění také prsních svalů. Zároveň je ale důležité se zaměřit nejen na stravování, ale i cvičení.

 

 

Jak přibrat do prsou cvičením

Co se týče toho, jak přibírat do prsou, tak cvičení je nejlepší v kombinaci se správnou životosprávou a zdravým stravováním. Pokud budete přijímat dostatek bílkovin a vitamínů, můžete pravidelným cvičením nabrat do prsou a na prsní svaly dostatečnou hmotu, kterou už bude třeba jen správně zformovat. Cvičení je tedy určeno zejména na zpevnění a formování poprsí, přičemž existuje řada ověřených postupů.

 

Plavání

Velmi dobrou aktivitou je plavání, kdy dochází k zapojení ramen a prsních svalů, přičemž zároveň tlak vody proudící proti tělu působí i na formování a tuhost prsních svalů.

Cvičení s činkami

S jednoručními činkami se dají dělat opravdu zázraky, zejména v případě cviků s předpažováním a rozpažováním. Obvykle k tomu slouží 1 kg činky a stačí jednoduchá poloha vleže, kdy nad sebe buď z upažení nebo z prsou zvedáte činky v pravidelných sériích.

Kliky – vlastní váha

Kliky jsou nejdůležitější a nejefektivnější cvičení. Nejlepší jsou kliky nablízko. Standardní, naširoko nejsou až tak efektivní. Více než jakýkoliv popis pomůže ukázka správného provedení, takže se podívejte na následující video:

Tlaky s rukama

Postup je jednoduchý. Stačí se narovnat, spojit ruce dlaněmi k sobě a mít ruce pokrčené v pravém úhlu. Vzápětí dlaně tlačte proti sobě a lokty zároveň zvedněte o 10-15 centimetrů. Následně je vraťte zpět. Alternativou je pouze tlačit dlaně proti sobě, bez jiného pohybu, přičemž v tomto případě jsou výškově na úrovni prsou.

Vrch těla – vlastní váha

V tomto případě dochází k posilování svalstva tricepsu na ramenou, ale i k posilování prsního svalstva, přičemž i v tomto případě platí, že je lepší jednou vidět než stokrát slyšet a proto doporučujeme ukázku dohledat na youtube.

 

Rychlé rady a tipy pro pevnější a větší prsa

  • Opticky lze zvětšit prsa i výběrem správné podprsenky, přičemž k tomuto účelu existují již známé push-up podprsenky nebo doublepush-up podprsenky.
  • Existují i různé kosmetické přípravky, například oleje nebo gely s výtažky z mořských řas, které mohou mít podobný efekt, zejména na pevnost poprsí.
  • Řada žen používá i osvědčený trik s masážemi, přičemž pravidelná masáž zaměřená speciálně na prsa umí udělat zázraky v kombinaci s pravidelnými cvičením na tuto svalovou partii.
Jak přibrat do prsou – jak urychlit jejich růst
3.64 (72.75%) 69

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *